Жителям застарілих хрущовок та тим, хто купив квартиру мрії в новобудові, однаково добре знайома одна проблема – галасливі сусіди. Молода сім’я з немовлям, ремонт за стіною, орендарі, що влаштовують вечірки – дратують. Від одних немає спокою вдень, від інших – уночі.
Домовитись виходить не завжди, а робити ремонт не входить у ваші плани. Що ж робити? Звукоізоляція власної квартири. Існує кілька технологій, що дозволяють звести чутність шумових подразників до мінімуму.
Суть проблеми та матеріали для звукоізоляції
Звук – це коливання, хвилі яких передаються через будь-які матеріали. Багато хто вважає, що товсті бетонні стіни врятують їх від звуків, що проникають з усіх боків. Однак це далеко не так, бетон – чудовий провідник звуку. У ньому вібрація від хвиль передається на кілька метрів. А якщо додати розетки, вентиляційні шахти, то здається, що сусід свердлить у вас на кухні, а дитина плаче у вашій спальні.
У багатоквартирному будинку шум проникає з усіх боків. У сусіда зверху впала ложка на кухні, сусіди знизу включили музику так, що у вас підлога вібрує, а в квартирі можна танцювати, як у клубі, собака сусідів справа гавкає, кішка сусідів зліва хоче гуляти – від такої какофонії можна збожеволіти. У найскладнішому випадку доведеться звукоізолювати всі загальні стіни, стелю та підлогу.
Кожен матеріал має власний коефіцієнт поглинання звуку. Що менше число, то гірше матеріал поглинає звук.
Усі будівельні матеріали поділяються на три класи за ознакою поглинання шуму:
- Низька (плитка, бетон).
- Середнє (ДСП, ДВП, цегла).
- Висока (волок, пробка, скловата).
Значення коефіцієнта знаходиться у прямій залежності від того, яка частота звуку. Чим вищий звук, тим нижчий коефіцієнт.
Стіни – ізолюємося від шуму сусідів поверхом
Звукоізоляцію стін у квартирі, яка не потребує ремонту, можна зробити трьома способами. Одні дорожчі, але простіші та естетичніші, інші дешевші, але вимагають навичок та додаткової обробки поверхонь.
Каркасний метод
Належить до відносно недорогих і популярних методів. До стіни прикручується каркас. Для його створення краще використати дерев’яні рейки. Вони мають більший коефіцієнт поглинання звуку, тому по всіх місцях примикання конструкції до стіни не потрібна додаткова обробка віброізолюючою стрічкою. Якщо каркас із металу, то доведеться використовувати стрічку по всьому його периметру та місцям примикання до стіни.
У комірки, що утворилися, укладається звукоізоляційний матеріал. Це може бути акустична мінеральна вата, шумоізолятор на тканинній основі або високотехнологічна еко вата . Закривається конструкція листами гіпсокартону, або звичайного (у більш дешевих конструкціях), або акустичного (у більш дорогих та просунутих).
Безкаркасний спосіб
На стіну кріпиться спеціальна шумоізоляційна плита типу ЗІПС, яка складається з шару акустичної вати, шумоізоляційного гіпсоволокнистого триплексу та віброкріплень. Шви обробляються акустичним герметиком. Поверх шумоізоляційної ЗІПС плити монтується один шар акустичного гіпсокартону. Після встановлення поверхню потрібно шпаклювати або покрити будь-яким іншим декоративним матеріалом.
Теоретично все це звучить дуже просто. Але варто розуміти, що будь-яка помилка в роботі, починаючи від вибору неякісних матеріалів і до некоректної обробки швів, може звести всі старання до нуля. Гроші і час будуть витрачені, а шум так само псуватиме життя. Краще довірити цю роботу фахівцям компанії “Протех-Ізол”, які мають досвід, зроблять все швидко та грамотно.
Декоративні звукоізоляційні панелі
Будьте обережні при самостійному виборі цього матеріалу – оскільки вони використовуються не для звукоізоляції, а як спеціалізований матеріал для корекції акустики у професійних приміщеннях – студіях звукозапису, кінотеатрах тощо. – І малоефективні у побутових умовах при шумах ззовні.
Ізолуємося від шуму сусідів згори
Для цього необхідно обшити стелю. Зробити звукоізоляцію стелі можна також трьома способами:
- Каркасний – у цьому випадку використовується лише каркас із металу. Конструкція кріпиться на вібропідвіси. Далі потрібно слідувати схемі ізоляції стін. Укладаємо ізолятор, зовнішній шар із гіпсокартону або іншого вибраного декоративного матеріалу;
- Безкаркасний – установка аналогічна звукоізоляції стін: встановлюються ЗІПС стельові плити, потім один шар акустичного гіпсокартону, і т.д. Шви обробляються герметиком і стрічкою, що гасить вібрації;
- Тиха стать – у цьому випадку доведеться домовитись із сусідами зверху. Їм можна запропонувати варіант «тиха підлога» і сплатити його в складчину.
Вибір методу не може бути випадковим. Перед початком роботи краще проконсультуватися з професіоналами.
Як ізолювати шум від сусідів знизу
Прийде працювати з підлогою. І тут варіантів негаразд багато. Найкраща звукоізоляція підлоги – плаваюча стяжка. На підлогу укладається ізолятор, на нього заливається стяжка. Важливо, щоб вона не контактувала із основою. Тому метод так і називається.
На замітку. Можна також використовувати каркасний метод, але він не такий надійний.
Повну ізоляцію від шуму можуть гарантувати лише комплексні роботи на стінах, стелі та підлозі. Зробити це швидко, недорого та чисто своїми руками без потрібних навичок виходить не у всіх. Не варто ризикувати, краще довірте такі заходи професіоналам своєї справи.
Останні коментарі